Aeroklub Polski i Aero Partner sp. z o.o.

Aeroklub Polski jako zarządzający większością lotnisk użytku wyłącznego funkcjonujących na terenie RP wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska lotniczego zamierza podejmować działania w celu przekształcenia lotnisk użytku wyłącznego w lotniska użytku publicznego o ograniczonej certyfikacji.

W tym celu Aeroklub Polski powołał Aero Partner Sp. z o.o., która będzie docelowo przejmowała zarządzanie lotniskami od Aeroklubu Polskiego. Powołanie spółki kapitałowej jest konsekwencją wprowadzenia przez ustawodawcę zamkniętego katalogu podmiotów, które mogą uzyskać zezwolenie na zarządzanie lotniskiem użytku wyłącznego, zawarte w art. 174 ust. 2 Prawa lotniczego.

Wobec tego niezwłocznie po wejściu w życie przepisów wykonawczych, na wniosek Aeroklubów Regionalnych rozpocznie się omawiana procedura.

Strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies lub wyłączyć je w ustawieniach przeglądarki. Więcej
OK, akceptuję